Tenis – 19 – 25 octombrie 2015

De Răzvan Penescu • Sport • 16 Oct 2015

Moscova (WTA, 470 puncte)

Finală: Daria Kasatkina (RUS, 447 WTA) / Elena Vesnina (RUS, 7 WTA) – Irina-Camelia Begu (37 WTA) / Monica Niculescu (40 WTA) [2] 6-3 6-7(7) 10-5

Semifinală: Irina-Camelia Begu (37 WTA) / Monica Niculescu (40 WTA) [2] – Andreja Klepac (SLO, 29 WTA) / Katerina Siniakova (CZE, 61 WTA) [3] 6-4 6-0

T2: Irina-Camelia Begu (37 WTA) / Monica Niculescu (40 WTA) [2] – Vera Dushevina (RUS, 96 WTA) / Anastasia Rodionova (AUS, 32 WTA) 6-0 6-2
T2: Daria Kasatkina (RUS, 102 WTA) [Q] – Irina Begu (29 WTA) [7] 6-3 3-6 6-3
T2: Darija Jurak (CRO, 60 WTA) / Nicole Melichar (SUA, 80 WTA) - Gabriela Dabrowski (CAN, 51 WTA) / Raluca Olaru (55 WTA) 7-6(5) 6-3

T1: Irina Begu (29 WTA) [7] – Tsvetana Pironkova (BUL, 52 WTA) 1-6 7-6(2) 6-2
T1: Anastasia Pavlyuchenkova (RUS, 31 WTA) – Monica Niculescu (45 WTA) 7-5 0-6 6-4
T1: Karolina Pliskova (CZE, 15 ATP) [6, WC] – Alexandra Dulgheru (57 WTA) 6-4 5-7 7-6(7) – Alexandra a risipit 2 mingi de meci, de la 6-4 în tie-breakul setului decisiv
T1: Kristina Mladenovic (FRA, 27 WTA) [9] – Ana Bogdan (147 WTA) [LL] 7-6(4) 6-3
T1: Gabriela Dabrowski (CAN, 51 WTA) / Raluca Olaru (55 WTA) – Anastasia Bukhanko (RUS, 930 WTA) / Iva Majoli (CRO, fără clasare, 38 ani) [WC] 6-1 6-4
T1: Irina-Camelia Begu (37 WTA) / Monica Niculescu (40 WTA) [2] – Alizé Cornet (FRA, 176 WTA) / Daria Gavrilova (RUS, 161 WTA) 6-3 7-6(2)

Q1: Ana Bogdan (147 WTA) – Patricia Maria Tig (115 WTA) [7] 6-4 6-1
Q1: Petru Alexandru Luncanu (444 ATP) – Evgeny Karlovskiy (RUS, 551 ATP) 6-4 4-6 6-4
Q2: Ana Bogdan (147 WTA) – Anna Blinkova (RUS, 1253 WTA) 7-5 6-4
Q2: Konstantin Kravchuk (RUS, 139 ATP) [3] – Petru Alexandru Luncanu (444 ATP) 6-2 6-2
Q3: Aliaksandra Sasnovich (BLR, 100 WTA) – Ana Bogdan (147 WTA) 6-3 7-6(4)

Viena (ATP, 500 puncte)

T2: Lukasz Kubot (POL, 27 ATP) / Marcelo Melo (BRA, 3 ATP) – Jean-Julien Rojer (NED, 5 ATP) / Horia Tecău (4 ATP) [1] 7-6(4) 6-4

T1: Jean-Julien Rojer (NED, 5 ATP) / Horia Tecău (4 ATP) [1] – Treat Huey (PHI, 35 ATP) / Henri Kontinen (FIN, 29 ATP) 6-4 6-4
T1: Julian Knowle (AUT, 50 ATP) / Daniel Nestor (CAN, 17 ATP) [WC] – Rohan Bopanna (IND, 13 ATP) / Florin Mergea (15 ATP) [4] 7-6(4) 5-7 10-4

Luxemburg (WTA, 280 puncte)

T1: Johanna Larsson (SWE, 56 WTA) – Andreea Mitu (93 WTA) 7-6(5) 6-7(3) 6-3
T1: Mona Barthel (GER, 87 WTA) / Laura Siegemund (GER, 54 WTA) [3] – Elena Bogdan (109 WTA) / Andreea Mitu (193 WTA) 6-0 6-4

Q1: Anna Tatishvili (SUA, 110 WTA) [5] – Elena Bogdan (452 WTA) 6-2 6-3

Stockholm (ATP, 250 puncte)

Q1: Jesse Huta Galung (NED, 449 ATP) – Marius Copil (171 ATP) 1-6 6-3 6-2

Share

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • Reddit

Tags: , ,

Comments are closed.

Email
Print
WP Socializer Aakash Web