Tenis 16 – 22 octombrie 2017

De Răzvan Penescu • Sport • 13 Oct 2017

Moscova (WTA, 470 puncte)

Semifinală: Daria Kasatkina (RUS, 29 WTA) – Irina-Camelia Begu (56 WTA) 6-2 6-3

T3: Irina-Camelia Begu (56 WTA) – Vera Lapko (BLR, 167 WTA) [Q] 6-3 4-6 (de la 4-2) 7-5 (Vera a avut minge de meci pe serviciul ei la 4-5, după ce Irina a avut 3-0)

T2: Irina-Camelia Begu (56 WTA) – Anastasija Sevastova (LAT, 17 WTA) 6-4 6-3

T1: Irina-Camelia Begu (56 WTA) – Elena Rybakina (RUS, 497 WTA) [Q] 6-1 3-6 6-3
T1: Nadiya Kichenok (UKR, 52 WTA) / Anastasia Rodionova (AUS, 54 WTA) – Irina Bara (108 WTA) / Chantal Skamlova (SVK, 158 WTA) 6-4 6-4
T1: Nicole Melichar (SUA, 50 WTA) / Anna Smith (GBR, 56 WTA) – Irina-Camelia Begu (47 WTA) / Raluca Olaru (37 WTA) [4] 3-6 6-4 10-6

Q1: Anna Blinkova (RUS, 131 WTA) – Irina Bara (197 WTA) 6-3 6-2

Luxemburg (WTA, 280 puncte)

T2: Anna-Lena Friedsam (GER, fără clasare WTA) / Antonia Lottner (GER, fără clasare WTA) – Mihaela Buzărnescu (113 WTA) / Oksana Kalashnikova (GEO, 75 WTA) 6-3 6-4

T1: Mihaela Buzărnescu (113 WTA) / Oksana Kalashnikova (GEO, 75 WTA) – Shuko Aoyama (JPN, 30 WTA) / Zhaoxuan Yang (CHN, 29 WTA) [2] 6-4 1-6 10-7
T1: Veronica Cepede Royg (PAR, 176 WTA) / Beatriz Haddad Maia (BRA, 121 WTA) – Alexandra Cadantu (130 WTA) / Prarthana Thombare (IND, 126 WTA) 7-5 6-1
T1: Verónica Cepede Royg (PAR, 78 WTA) – Sorana Cîrstea (37 WTA) [6] 7-5 3-2 (abandon)
T1: Pauline Parmentier (FRA, 101 WTA) [Q] – Monica Niculescu (64 WTA) 7-5 6-3
T1: Sabine Lisicki (GER, 262 WTA) [WC] – Mihaela Buzărnescu (89 WTA) [SE] 7-6(3) 7-6(4)

Q2: Naomi Broady (SUA, 132 WTA) – Ana Bogdan (111 WTA) [7] 6-1 3-6 6-3
Q2: Sachia Vickery (SUA, 112 WTA) [6] – Alexandra Dulgheru (193 WTA) 7-5 6-2
Q2: Yanina Wickmayer (BEL, 112 WTA) [8] – Alexandra Cadantu (151 WTA) 5-2 (abandon)

Q1: Ana Bogdan (111 WTA) [7] - Caroline Dolehide (SUA, 150 WTA) 6-2 4-6 6-4
Q1: Alexandra Dulgheru (193 WTA) – Maria-Teresa Torro-Flor (SPA, 207 WTA) 6-4 7-5
Q1: Alexandra Cadantu (151 WTA) – Arantxa Rus (NED, 133 WTA) 7-6(2) 6-2

Stockholm (ATP, 250 puncte)

T1: Jan-Lennard Struff (GER, 49 ATP) – Marius Copil (74 ATP) 6-7(2) 4-6 7-6(12)(Marius a avut 3 mingi de meci)
T1: Jonathan Erlich (ISR, 81 ATP) / Nikola Mektic (CRO, 32 ATP) – Marius Copil (736 ATP) / Florin Mergea (47 ATP) 5-7 7-6(3) 10-8 (Marius și Florin au avut 2 mingi de meci)

Share

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • Reddit

Tags: ,

Comments are closed.

Email
Print
WP Socializer Aakash Web