Tenis 30 aprilie – 6 mai 2017 (Praga, Rabat, Munchen, Istanbul)

De Răzvan Penescu • Sport • 28 Apr 2018

Praga (WTA, 280 puncte)

Finală: Petra Kvitova (CZE, 10 WTA) [2] – Mihaela Buzărnescu (39 WTA) [7] 4-6 6-2 6-3
Finală: Nicole Melichar (SUA, 33 WTA) / Kveta Peschke (CZE, 21 WTA) [3] – Mihaela Buzărnescu (65 WTA) / Lidziya Marozava (BLR, 63 WTA) 6-4 6-2

Semifinală: Mihaela Buzărnescu (39 WTA) [7] – Camila Giorgi (ITA, 58 WTA) 4-6 6-3 7-5 (de la 3-5, după 2 ore și 24 min)
Semifinală: Mihaela Buzărnescu (65 WTA) / Lidziya Marozava (BLR, 63 WTA) – Barbora Stefkova (CZE, 1052 WTA) / Barbora Strycova (CZE, 12 WTA) [WC] abandon

Sferturi: Mihaela Buzărnescu (39 WTA) [7] – Kristyna Pliskova (CZE, 74 WTA) 6-2 6-3

T2: Mihaela Buzărnescu (39 WTA) [7] – Antonia Lottner (GER, 158 WTA) [Q] 6-0 7-6(7)
T2: Mihaela Buzărnescu (65 WTA) / Lidziya Marozava (BLR, 63 WTA) – Desirae Krawczyk (SUA, 105 WTA) / Giuliana Olmos (MEX, 87 WTA) 6-3 4-6 10-8
T2: Shuai Zhang (CHN, 31 WTA) [5] – Elena-Gabriela Ruse (221 WTA) [Q] 6-4 6-4
T2: Nicole Melichar (SUA, 33 WTA) / Kveta Peschke (CZE, 21 WTA) [3] – Viktoria Kuzmova (SVK, 300 WTA) / Elena-Gabriela Ruse (266 WTA) [WC] 6-1 6-0

T1: Mihaela Buzărnescu (39 WTA) [7] – Beatriz Haddad Maia (BRA, 62 WTA) 6-1 7-5
T1: Elena-Gabriela Ruse (221 WTA) [Q] – Bernarda Pera (SUA, 98 WTA) 2-6 6-1 7-5
T1: Mihaela Buzărnescu (65 WTA) / Lidziya Marozava (BLR, 63 WTA) – Gabriela Dabrowski (CAN, 10 WTA) / Ellen Perez (AUS, 135 WTA) 6-1 6-3
T1: Viktoria Kuzmova (SVK, 300 WTA) / Elena-Gabriela Ruse (266 WTA) [WC] – Diana Marcinkevica (LAT, 176 WTA) / Aliaksandra Sasnovich (BLR, fără clasare WTA) 4-6 6-1 14-12

Q3: Elena-Gabriela Ruse (221 WTA) – Tereza Martincova (CZE, 160 WTA) 6-2 7-6(2)
Q2: Elena-Gabriela Ruse (221 WTA) – Viktoriya Tomova (BUL, 143 WTA) 6-2 7-6(6)
Q1: Elena-Gabriela Ruse (221 WTA) – Marta Kostyuk (UKR, 134 WTA) [8] 2-6 7-5 6-3

Rabat (WTA,280 puncte)

Finală: Anna Blinkova (RUS, 113 WTA) / Raluca Olaru (49 WTA) – Georgina Garcia Perez (SPA, 138 WTA) / Fanny Stollar (HUN, 110 WTA) 6-4 6-4

Semifinală: Anna Blinkova (RUS, 113 WTA) / Raluca Olaru (49 WTA) – Lizette Cabrera (AUS, 240 WTA) / Jana Fett (CRO, 592 WTA) 6-2 6-3

T2: Katarina Zavatska (UKR, 260 WTA) [WC] – Alexandra Dulgheru (176 WTA) [LL] 7-5 2-6 6-4
T2: Anna Blinkova (RUS, 113 WTA) / Raluca Olaru (49 WTA) – Darija Jurak (CRO, 69 WTA) / Jessica Moore (AUS, 89 WTA) 7-5 6-7(5) 13-11

T1: Alexandra Dulgheru (176 WTA) [LL] – Timea Babos (HUN, WTA) 2-6 7-6(7) 7-5
T1: Anna Blinkova (RUS, 113 WTA) / Raluca Olaru (49 WTA) – Oksana Kalashnikova (GEO, 67 WTA) / Bibiane Schoofs (NED, 88 WTA) [4] 2-6 6-3 10-5
T1: Laura Siegmund (GER, 100 WTA) – Ana Bogdan (66 WTA)

Q3: Fiona Ferro (FRA, 264 WTA) – Alexandra Dulgheru (176 WTA) 6-1 6-4
Q2: Alexandra Dulgheru (176 WTA) – Jil Teichmann (137 WTA) [6]
Q1: Alexandra Dulgheru (176 WTA) – Salma Charif (fără clasare WTA) [WC] 6-0 6-2

Munchen (ATP, 250 puncte)

T1: Casper Ruud (NOR, 193 ATP) [WC] – Marius Copil (84 ATP) [Q] 7-6(3) 6-3

Q2: Marius Copil (84 ATP) [1, Alt] – Andrej Martin (SVK, 157 ATP) [7] 4-6 6-3 6-4
Q1: Marius Copil (84 ATP) [1, Alt] – Tim Puetz (GER, 310 ATP) 6-3 6-2

Istanbul (ATP, 250 puncte)

T1: Dominic Inglot (GBR, 57 ATP) / Robert Lindstedt (SWE, 68 ATP) – Roman Jebavy (CZE, 56 ATP) / Florin Mergea (182 ATP) 7-6(4) 6-1

Share

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • Reddit

Tags: , , , ,

Comments are closed.

Email
Print
WP Socializer Aakash Web