US Open 2019

De Răzvan Penescu • Sport • 18 Aug 2019

Simplu (max Turul 3)

T3: Taylor Townsend (SUA, 116 WTA) [Q] – Sorana Cîrstea (106 WTA) 7-5 6-2

T2: Sorana Cîrstea (106 WTA) - Aliona Bolsova Zadoinov (SPA, 100 WTA) 3-6 (de la 3-1) 6-4  6-2
T2: Taylor Townsend (SUA, 116 WTA) [Q] – Simona Halep (4 WTA) [4] 2-6 6-3 (de la 2-0 și 4-1) 7-6(4) (Simona a salvat 2 mingi de meci la 5-4 și 40-15 pe serviciul lui Taylor)
T2: Petra Martić (CRO, 22 WTA) [22] – Ana Bogdan (152 WTA) [Q]  6-2 6-4
T2: Gael Monfils (FRA, 12 ATP) [12] – Marius Copil (96 ATP) 6-3 6-2 6-2

T1: Simona Halep (4 WTA) [4] -  Nicole Gibbs (SUA, 135 WTA) [LL] 6-3 3-6 6-2
T1: Sorana Cîrstea (106 WTA) – Katerina Siniakova (CZE, 38 WTA) 7-5 (de la 4-1 și 4-5, cu serviciu pt Siniakova) 6-2 (de la 2-2)
T1: Ana Bogdan (152 WTA) [Q] – Harriet Dart (GBR, 139 WTA) 6-3 (de la 2-3) 6-1
T1: Marius Copil (96 ATP) - Ugo Humbert (FRA, 63 ATP) 6-3 5-7 7-6(11) (după 4 mingi de set pt Ugo în tie-break, una pe serviciul său) 4-6 6-1 (după 4 ore și 18 min)
T1: Dayana Yastremska (UKR, 33 WTA) [32] – Monica Niculescu (105 WTA) 6-4 1-6 6-2 (la 2-1 Monica a avut 15-40 pe propriul serviciu)
T1: Andrea Petković (GER, 88 WTA) – Mihaela Buzărnescu (129 WTA) 6-3 6-4

Dublu (max Turul 2)

T2: Oliver Marach (AUT, 19 ATP) / Jürgen Melzer (AUT, 38 ATP) [16] – Marius Copil (245 ATP) / Nick Kyrgios (AUS, 181 ATP) abandon
T2: Lyudmyla Kichenok (UKR, 43 WTA) / Jelena Ostapenko (LAT, 31 WTA) -Raluca Olaru (37 WTA) / Zhaoxuan Yang (CHN, 53 WTA) 6-3 6-4

T1: Raluca Olaru (37 WTA) / Zhaoxuan Yang (CHN, 53 WTA) – Jennifer Brady (SUA, 45 WTA) / Alison Riske (SUA, 49 WTA) 8-2 3-6 6-3
T1: Marius Copil (245 ATP) / Nick Kyrgios (AUS, 181 ATP) – Marcus Daniell (NZL, 44 ATP) / Ken Skupski (UK, 50 ATP) 6-7(5) (de la 2-0 şi 3-1 la ghemuri) 7-5 7-6(1) (de la 1-2 şi 0-40)
T1: Victoria Azarenka (BLR, 26 WTA) / Ashleigh Barty (AUS, 9 WTA) [8] – Margarita Gasparyan (RUS, 81 WTA) / Monica Niculescu (36 WTA) 4-6 6-1 6-1
T1: Jeremy Chardy (FRA, 33 WTA) / Fabrice Martin (FRA, 31 WTA) – Horia Tecău (20 ATP) / Jean-Julien Rojer (NED, 16 ATP) [5] 7-6(2) 6-1

Dublu mixt (max Turul 2)

T2: Latisha Chan (TPE, 14 WTA) / Ivan Dodig (CRO, 16 ATP) [4] – Raluca Olaru (37 WTA) / Franko Škugor (CRO, 30 ATP) 6-1 6-1

T1: Raluca Olaru (37 WTA) / Franko Škugor (CRO, 30 ATP) – Lucie Hradecka (CZE, 21 WTA) / Artem Sitak (NZL, 57 ATP) 6-4 7-6

Juniori (max Semifinală)

Semifinală: Andrew Paulson (CZE) / Alexander Zgirovsky (BLR) – Nicholas David Ionel / Wojciech Marek (POL) 6-4 6-2

T3: Nicholas David Ionel / Wojciech Marek (POL) – Jonáš Forejtek (CZE) / Jiří Lehečka (CZE) [3] 6-3 601

T2: Nicholas David Ionel / Wojciech Marek (POL) – Rinky Hijikata (AUS) / Tristan Schoolkate (AUS) 6-4 7-6(3) (de la 0-2 şi 3-5 şi 5-6 la ghemuri)

T1: Nicholas David Ionel / Wojciech Marek (POL) – Bruno Kuzuhara (SUA) / Victor Lilov (SUA) [WC] 4-6 6-4 [11-9]
T1: Flavio Cobolli (ITA) / Luca Nardi (ITA) – Nini Gabriel Dica / Youcef Rihane (ALG) 6-4 6-4
T1: Tristan Schoolkate (AUS) – Nicholas David Ionel 6-2 6-3
T1: Liam Draxl (CAN) [9] – Nini Gabriel Dica 6-3 6-2

Calificări (o jucătoare calificată)

Q3: Ana Bogdan (146 WTA) [28] – Isabella Shinikova (BUL, 217 WTA) 6-1 6-3
Q3: Xinyu Wang (CHN, 192 WTA) – Elena-Gabriela Ruse (178 WTA) 6-1 6-1 (Elena-Gabriela Ruse va intra într-o tragere la sorți împreună cu cei 16 piezători din runda a treia pentru a se alege 3 lucky-losers care intră pe tabloul principal)

Q2: Ana Bogdan (146 WTA) [28] – Ellen Perez (AUS, 164 WTA) 6-4 7-6(6) (de la 0-2 și 5-3 la ghemuri și 3-6 în tie-break)
Q2: Elena-Gabriela Ruse (178 WTA) – Jasmine Paolini (ITA, 117 WTA) [14] 6-3 6-1
Q2: Jana Čepelová (SVK, 152 WTA) – Irina-Camelia Begu (91 WTA) [3] 6-3 6-2

Q1: Irina-Camelia Begu (91 WTA) [3] - Pemra Özgen (TUR, 182 WTA) 6-3 6-2
Q1: Ana Bogdan (146 WTA) [28] – Bethanie Mattek-Sands (SUA, 437 WTA) [WC] 7-5 (de la 3-1) 7-5 (cu minge de break și set salvată la 4-5)
Q1: Elena-Gabriela Ruse (178 WTA) – Alexandra Cadanțu (254 WTA) 6-0 6-4 (de la 2-0 și 5-3 40-15 pe serviciul Elenei)
Q1: Georgina García Pérez (SPA, 222 WTA) – Jaqueline Cristian (206 WTA) 3-6 7-6(3) (de la 5-6 și serviciu pt Jaqueline) 6-4 (de la 1-2 și 15-40)
Q1: Kirsten Flipkens (BEL, 110 WTA) [5] – Irina Bara (191 WTA) 6-3 (de la 0-2 și 3×1 mingi de 2-4) 6-4
Q1: Valeria Savinykh (RUS, 178 WTA) – Patricia Maria Țig (137 WTA) [26] 4-7 7-6(4) (de la 0-4 la ghemuri) 6-3

Rezultate 2018 aici.

Share

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • Reddit

Tags:

Comments are closed.

Email
Print
WP Socializer Aakash Web