Australian Open 2020

De Răzvan Penescu • Sport • 12 Ian 2020

Simplu (max Semifinală)

Semifinală: Garbiñe Muguruza (SPA, 32 WTA) – Simona Halep (4 WTA) [4] 7-6(8) (de la 2-3, 5-3, 5-6 și 15-40;0-3, 4-6, 7-6, 8-7 și serviciu) 7-5 (de la 2-4 și 3-5 și mai multe 40-40)

Sferturi: Simona Halep (4 WTA) [4] - Anett Kontaveit (EST, 31 WTA) [28] 6-1 (de la 0-1) 6-1 (de la 5-0) (în 52 de minute)

T4: Simona Halep (4 WTA) [4] – Elise Mertens (BEL, 17 WTA) [16] 6-4 (de la 3-1 și 3-4) 6-4 (de la 3-0, 4-2 și 4-4)

T3: Simona Halep (4 WTA) [4] – Yulia Putintseva (KAZ, 38 WTA) 6-1 6-4

T2: Simona Halep (4 WTA) [4] – Harriet Dart (GBR, 170 WTA) [Q] 6-2 6-4 (la 5-1 Simona a ratat o minge de meci. La 5-4, Harriet a ratat o minge de break. Simona a avut nevoie de încă 3 mingi de meci pentru a termina meciul)
T2: Cori Gauff (SUA, 67 WTA) – Sorana Cîrstea (74 WTA) 4-6 6-3 7-5 (de la 0-3)

T1: Simona Halep (4 WTA) [4] – Jennifer Brady (SUA, 49 WTA) 7-6(5) (la 5-6 Brady a avut 3 x 1 mingi de set pe propriul serviciu) 6-1
T1: Sorana Cîrstea (74 WTA) - Barbora Strycova (CZE, 32 WTA) [31] 6-2 7-6(5)
T1: Alizé Cornet (FRA, 61 WTA) - Monica Niculescu (128 WTA) [Q] 5-7 (de la 0-4 și 1-5) 6-1 6-0
T1: Kiki Bertens (NED, 9 WTA) [9] – Irina Begu (115 WTA) 6-1 6-4 (Irina a avut o minge de break și 4-4)

Dublu (max T3)

T3: Chan Hao-ching (TPE, 15 WTA) / Latisha Chan (TPE, 15 WTA) [7] – Misaki Doi (JPN, 104 WTA) / Monica Niculescu (47 WTA) 7-6(5) (de la 3-0 și 4-1 la ghemuri și 0-3 în tie-break) 6-4 (de la 5-2)

T2: Misaki Doi (JPN, 104 WTA) / Monica Niculescu (47 WTA) – Nao Hibino (JPN, 67 WTA) / Makoto Ninomiya (JPN, 70 WTA) 6-3 7-5 (de la 2-4)
T2: Max Purcell (AUS, 88 ATP) / Luke Saville (AUS, 82 ATP) [WC] – Jean-Julien Rojer (NED, 20 ATP) / Horia Tecău (19 ATP) [8] 7-6(2) (Rojer şi Tecău au avut 5-0 la mingi de break înainte de tie-break) 4-6 6-4

T1: Jean-Julien Rojer (NED, 20 ATP) / Horia Tecău (19 ATP) [8] – Dominic Inglot (GBR, 57 ATP) / Aisam-Ul-Haq Qureshi (PAK, 54 ATP) 6-1 3-6 6-2
T1: Misaki Doi (JPN, 104 WTA) / Monica Niculescu (47 WTA) – Anna Kalinskaya (RUS, 97 WTA) / Yulia Putintseva (KAZ, 159 WTA) 6-7(5) 6-4 6-2
T1: Desirae Krawczyk (SUA, 36 WTA) / Jessica Pegula (SUA, 166 WTA) – Irina-Camelia Begu (77 WTA) / Kristyna Pliskova (CZE, 52 WTA) 6-3 6-2
T1: Kaitlyn Christian (SUA, 51 WTA) / Alexa Guarachi (SUA, 54 WTA) – Ekaterina Alexandrova (RUS, 94 WTA) / Irina Bara (86 WTA) 6-1 6-2
T1: Timea Babos (HUN, 4 WTA) / Kristina Mladenovic (FRA, 2 WTA) [2] – Dalila Jakupovic (SLO, 77 WTA) / Raluca Olaru (48 WTA)  7-5 (de la 4-5 şi serviciu) 6-3 (Dalila şi Raluca au avut 40-0 pe serviciul adversarelor la 3-1)

Juniori (TITLU LA DUBLU)

Finală: Nicholas David Ionel / Leandro Riedi (SWI) [5] – Mikołaj Lorens (POL) / Kārlis Ozoliņš (LAT) [6] 6-7(8) (o minge de set pt I/R, pe serviciul adversarilo) 7-5 (după 2×2+4 mingi de break ale lui L/O în 3 dintre ghemurile setului) 10-4 (9 mini-breakuri)

Semifinală: Nicholas David Ionel / Leandro Riedi (SWI) [5] – Jérôme Kym (SWI) / Dominic Stephan Stricker (SWI) 7-5 6-4

Sferturi: Nicholas David Ionel / Leandro Riedi (SWI) [5] – Francesco Maestrelli (ITA) / samuel Vincent Ruggeri (ITA) 6-4 6-2
Sferturi: Živa Falkner (SLA) / Matilda Mutavdzic (UK) – Fatima Ingrid Amartha Keita / Shavit Kimchi (ISR) 6-3 6-1

T2: Nicholas David Ionel / Leandro Riedi (SWI) [5] – Egor Agafonov (RUS) / Evgeny Philippov (RUS) 6-2 6-2
T2: Fatima Ingrid Amartha Keita / Shavit Kimchi (ISR) – Back Da-yeon (KOR) / Weronika Baszak (POL) [8] 7-5 6-1
T2: Arthur Fery (UK) / Felix Gill (UK) [7] – Peter Fajta (HUN) / Sebastian Gima 6-3 6-2

T1: Nicholas David Ionel / Leandro Riedi (SWI) [5] – Giovanni Mpetshi Perricard (FRA) / Max Westphal (FRA) 6-3 6-2
T1: Peter Fajta (HUN) / Sebastian Gima – Derek Pham (AUS) / Edward Vo (AUS) [WC] 6-2 6-2
T1: Fatima Ingrid Amartha Keita / Shavit Kimchi (ISR) – Jessie Culley (AUS) / Taylah Preston (AUS) [WC] 4-6 6-4 [17-15]
T1: Alexander Bernard (SUA) [Q] – Nicholas DavidIonel [13] 6-1 5-7 6-3
T1: Peter Fajta (HUN) – Sebastian Gima 6-3 6-3

Calificări (3 tururi, o calificare din șapte)

Q3: Monica Niculescu (128 WTA) [20] – Stefanie Voegele (SUI, 117 WTA) [11] 6-2 3-6 6-4
Q3: Caty McNally (SUA, 116 WTA) [10] – Elena-Gabriela Ruse (181 WTA) 6-1 6-1
Q3: Ann Li (SUA, 31 WTA) – Ana Bogdan (96 WTA) [1] 5-7 7-6(9) (Ana a avut 2 mingi de meci în tie-break, una pe propriul serviciu) 6-2

Q2: Ana Bogdan (96 WTA) [1] – Belinda Woolcock (AUS, 299 WTA) [WC] 6-2 6-3
Q2: Monica Niculescu (128 WTA) [20] – Viktoriya Tomova (BUL, 144 WTA) 1-6 6-1 6-4
Q2: Elena-Gabriela Ruse (181 WTA) – Nuria Párrizas Díaz (SPA, 212 WTA) 6-3 7-5
Q2: Anna Kalinskaya (RUS, 108 WTA) [5] - Laura Ioana Paar (216 WTA) 6-4 7-6(3) (de la 0-3 la 5-3 şi minge de meci la 5’4 pe serviciul Annei)
Q2: Lorenzo Musetti (ITA, 361 ATP, 17 ani) [WC] - Marius Copil (151 ATP) 6-7(8) 6-4 7-5

Q1: Ana Bogdan (96 WTA) [1] – Ivana Popovic (AUD, 459 WTA) [WC] 7-6 (5) (de la 0-3) 6-4
Q1: Monica Niculescu (128 WTA) [20] – Anhelina Kalinina (UKR, 157 WTA) 7-6(7) (o minge de set pt Kalinna) 6-2
Q1: Laura Ioana Paar (216 WTA) - Irina Bara (160 WTA) 7-6(6) 6-2
Q1: Elena-Gabriela Ruse (181 WTA) – Usue Maitane Arconada (SUA, 131 WTA) [22] 6-7(5) 7-5 6-4
Q1: Marius Copil (151 ATP) – Tung Lin Wu (TPE, 230 ATP) 3-6 7-6(1) 7-6(8) (de la 2-4 la ghemuri)
Q1: Martina Trevisan (ITA, 154 WTA) – Jaqueline Cristian (208 WTA) 6-2 6-2
Q1: Leylah Fernandez (CAM 207 WTA, 17 ani) - Patricia Maria Țig (112 WTA) [7] 6-2 6-3

QJ2: Antonia Ruzic (CRO) [10] – Fatima Ingrid Amartha Keita [6] 6-3 6-2
QJ1: Fatima Ingrid Amartha Keita [6] – Jasmine Adams (AUS) 7-5 6-2

Rezultate 2019 aici.

Share

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • Reddit

Tags:

Comments are closed.

Email
Print
WP Socializer Aakash Web